kočkopes

Tyto stránky jsou věnované všem našim zvířátkům ať už živým,nebo těm,které už odešli do zvířecího nebe. http://www.travian.cz/?uc=cz12_6180

Ohlávky Halti

Ohlávky Halti

Máte doma psa - agresora, či pejska, který tahá na vodítku? Nelíbí se vám škrtící obojek a způsob, kterým psa upozorňuje na nevhodné chování? Další řádky jsou právě pro vás.

Výborným pomocníkem při výcviku či "krocení" agresivních psů je Halti ohlávka. Jde o skvělého pomocníka, který je šetrný a hlavně účinný. Pro pejska je mnohem bezpečnější než např. zmiňovaný škrtící obojek, který pejskovi způsobuje bolest a ničí mu srst. Používáním ohlávky se pro pejska stávají procházky a výcvik mnohem příjemnější.

S Halti ohlávkou se naučí pracovat doslova každý, bez rozdílu věku či váhové kategorie. Stačí pouhé jemné zatahání a pejsek je donucen vyslechnout z očí do očí pánův povel či zákaz. Halti ohlávka umožňuje procházky i lidem, kteří nejsou schopni udržet svého "mamutího" pejska na vodítku. S použitím Halti ohlávky to zvládnou hravě. Ocení ji i maminky s kočárkem, které budou moci vzít svého psího miláčka s sebou na procházku. S ohlávkou je spokojena i organizace Pomocné tlapky o.p.s., která vychovává a cvičí asistenční pejsky.

Z čeho se Halti ohlávka skládá?

- nosní popruh
- lícní popruh
- krční popruh
- průvlakový kroužek
- vodíkový kroužek

Co má za úkol?

Při nevhodném chování pejska zatáhnete vodítkem, které je připnuté na Halti ohlávce. V tu chvíli nosní popruhy pomocí průvlakového kroužku pejskovi stáhnou čelist, což je pro pejska podřizovací podmět a zároveň mu otočí hlavu směrem k vám. Tohle je vhodná chvíle pro vyslovení povelu či zákazu. Tím pejska donutíte koukat se vám do očí a proto je povel či zákaz účinnější, než kdyby vás pejsek nevnímal.

Co je nutné před prvním použitím?

Je nutné Halti ohlávku seřídit, aby pejska nikde netlačila nebo ji neměl naopak moc volnou.

Jak Halti ohlávku nasazovat?

Musíte myslet na to, že pro pejska, který nemá zkušenost s ohlávkou, by mohlo být nasazení nepříjemné. Tomu zabráníte tím, že si vezmete pamlsek, pomocí kterého pejska nalákáte skrz popruhy.

První procházka s Halti

Pokud se pejsek snaží ohlávku sundat, nalákejte ho na pamlsek. Další problémy s ohlávkou by neměly nastat, opravdu je to tak jednoduché.

Halti ohlávka a výcvik

Ohlávka se dá používat na běžných procházkách nebo při výcviku. A to jak sportovním tak i základním. Výcvik psa vám hodně usnadní.

POZOR! Halti ohlávka není náhrada výcviku. Nemyslete si, že s Halti ohlávkou se stává každý pes vycvičený. Je pouze dobře ovladatelný. Zjednoduší vám nácvik chůze u nohy, sednutí, lehnutí, odložení a další cviky, které jsou pro poslušného domácího kamaráda nezbytné.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.